jacektacik.pl

Zamach na papieża. Jak było naprawdę?

To historia bez zakończenia, niezbędnej puenty, bez odpowiedzi na pytania, które cisną się na usta i nie dają zapomnieć o 13 maja 1981 roku. Dlaczego Mehmet Ali Agca strzelał do papieża? Ilu było zamachowców na placu Świętego Piotra. I czy wyrok zapadł w Moskwie? Postanowiłem dotrzeć do ludzi, którzy znają prawdę o zamachu na Jana Pawła II.

Trzy lata niesamowitej przygody. Podróży po świecie. Dziennikarskiego śledztwa. I dwadzieścia pięć spotkań z dwudziestoma sześcioma osobami: byłymi prezydentami, duchownymi, wojskowymi, przyjaciółmi Karola Wojtyły i przypadkowymi turystkami, które też zostały postrzelone na placu Świętego Piotra. To wszystko zamknąłem na stronach książki „Zamach”.

Od zamachu na placu Świętego Piotra minęło 36 lat. Od objawień fatimskich, które miały być zapowiedzią śmierci „biskupa odzianego w biel” – 100 lat. To czas, żeby odpowiedzieć na pytanie – JAK BYŁO NAPRAWDĘ?

Już niebawem będę mógł przedstawić tych, którzy są bohaterami „Zamachu”. Wielu z nich nigdy nie rozmawiało z dziennikarzami. Spotkanie ze mną było ich pierwszą i być może ostatnią spowiedzią. Niektórych nie ma już wśród nas.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Skomentuj