Jacek Tacik

reporter

Zamach x 10 000

Dziesięć tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Zamachu” w zaledwie pół roku! A to przecież nie koniec.

Książka trafiła do księgarń dokładnie rok temu – 11 maja 2017 roku. Cudem zdążyliśmy (ja i Wydawnictwo Literackie) przed rocznicą zamachu na Jana Pawła II (13 maja). To był intensywny czas: pracy do późnych godzin nocnych, a następnie niezliczonych spotkań z Czytelnikami i dziennikarzami w całej Polsce (polecam moją rozmowę w czwartym programie Polskiego Radia – premiera już 12 maja, czyli w sobotę o godz. 14.00).

Często odpowiadam na pytania o towarzyszący mi strach podczas pracy nad „Zamachem”. Czy bałem się kogoś lub czegoś? Czy tym kimś był Mehmet Ali Agca? Czy tym czymś mogło być spotkanie z niedoszłym zabójcą Jana Pawła II?

Obawiałem się jedynie pędzącego czasu; że nie zdążę dotrzeć do wszystkich świadków zamachu na papieża. Generał Wojciech Jaruzelski i doktor Renato Buzzonetti zmarli przed premierą książki. Ferdinando Imposimato, ekscentryczny włoski śledczy – kilka miesięcy po premierze.

Praca nad „Zamachem” była niesamowitą podróżą w czasie, szansą na poznanie ludzi, którzy znaleźli się w centrum wydarzeń historycznych, i którzy sami tę historię tworzyli. Ale ta podróż nadal trwa. Za co wszystkim tym, którzy przyszli na spotkanie ze mną lub przeczytali książkę z całego serca dziękuję.

PS. Do zobaczenia już niebawem w Opolu.

  • Podziel się:
1 komentarz
  • Weronika
    Weronika | 11 czerwca 2018

    Właśnie zamówiłam książkę. Nie wiem, jak mogłam przegapić premierę.. Ale nadrobię! Tylko zdam ostatnie egzaminy na dziennikarstwie. Bo dzięki Panu na nim jestem! Dobrze jest mieć takiego mentora na tej medialnej drodze, jakim jest Pan 🙂

Skomentuj