Jacek Tacik

reporter

"Jak nie lubić Żyda?"

Kontrowersyjny i rzetelny reportaż obnażający cynizm i krótkowzroczność tych, którzy uwierzyli, że uda się usunąć szarości i plamy z polsko-żydowskiej historii.

Aktualna i kompletna publikacja o stosunkach polsko-żydowskich i polsko-izraelskichktóre - po długich i trudnych dekadach odbudowywania - niemal legły w gruzach. I to w zaledwie kilka tygodni. Rząd Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2018 roku zmienił prawo, które – w odbiorze nie tylko Żydów, Izraelczyków, ale także polskich badaczy zajmujących się Holokaustem – miało wymazać z powszechnej świadomości incydenty dowodzące przypadkom antysemityzmu wśród Polaków. 

"Jak nie lubić Żyda?" to reporterska podróż po Polsce i Izraelu, w którą niemal dwadzieścia lat temu ruszył Jacek Tacik. Spotkał na swojej drodze ludzi, którzy poświęcili życie, próbując odbudować polsko-żydowskie relacje: polityków, społeczników, historyków i tych, którzy przeszli przez piekło obozów koncentracyjnych. Znaleźli się też tacy – po obu stronach politycznej barykady – dla których podsycanie konfliktu, granie na najniższych ludzkich instynktach miało okazać się drogą do zapewnienia sobie władzy. Autor dotyka niekiedy bolesnych spraw, ujawnia kontrowersyjne postawy Kościoła katolickiego wobec przejawów antysemityzmu, zachowując dziennikarski obiektywizm. 

Tytuł:"Jak nie lubić Żyda?"
Data premiery:17 maja 2023 r.
Oficyna:Sonia Draga
Format:143 x 205 mm
Oprawa:twarda
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-8230-563-0
Zabezpieczenia:watermark