Jacek Tacik

reporter

Jacek Tacik

Reporter "Faktów" TVN. Autor książek "Zamach" i "Jak nie lubić Żyda?".

Jacek Tacik dołączył do zespołu "Faktów" TVN w grudniu 2021 roku. Ze stacją związany od lutego 2016 roku. Pracował w "Czarno na białym"  i magazynie "Polska i Świat" w TVN24.

Autor reportaży o uchodźcach na pograniczu jordańsko-syryjskim ("Miasto obóz"), zamachu na Jana Pawła II ("Zamach") i pandemii koronawirusa ("Zostań w domu").

Zanim trafił do TVN24, przez pięć lat - od 2011 roku pracował w Telewizji Publicznej: najpierw w TVP Info, a od 2013 roku - w "Wiadomościach" TVP1.

Zaczynał w 2008 roku w telewizji Polsat i Polsat News.

Przez dwa lata (2005-2007) był związany z wrocławskim oddziałem  "Gazety Wyborczej".

Jacek Tacik był w Izraelu w lipcu 2014 roku, gdy doszło do wybuchu konfliktu zbrojnego między Izraelczykami a Palestyńczykami. Rok wcześniej relacjonował pielgrzymkę Franciszka do Ziemi Świętej.

Przez dwa tygodnie w 2015 roku śledził losy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy próbowali przedostać się szlakiem bałkańskim na północ Europy.

Przygotowywał relacje z abdykacji papieża Benedykta XVI, konklawe i wyboru papieża Franciszka, a później uroczystości pogrzebowych papieża emeryta. Był w Rzymie podczas mszy beatyfikacyjnej oraz kanonizacyjnej Jana Pawła II.

W 2022 roku - po rosyjskiej inwazji na Ukrainę - pojechał do Kijowa, Odessy, Lwowa oraz Mikołajowa.

Przeprowadził wywiady z m.in. Szimonem Peresem, byłym prezydentem Izraela, Giorgio Napolitano, prezydentem Włoch, kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej i Jensem Stoltenbergiem, sekretarzem generalnym NATO oraz Naftalim Bennettem, byłym premierem Izraela i Madeleine Albright, byłą sekretarz stanu USA.

Zdjęcie: Paweł Śmiałek
Fotografia tytułowa:Albert Zawada
Projekt strony:Envato Market
Wykonanie strony: Wojciech Potaczek