Jacek Tacik

reporter

Jacek Tacik

Reporter TVN24. Autor książki o zamachu na Jana Pawła II - "Zamach".

Jacek Tacik dołączył do TVN24 w lutym 2016 roku, gdzie od początku przygotowuje materiały do codziennego magazynu "Czarno na białym". Jest również autorem reportażu o zamachu na papieża, który wyemitowano w programie "Superwizjer" w TVN.

Zanim trafił do TVN24, przez pięć lat - od 2011 roku pracował w Telewizji Publicznej: najpierw w TVP Info, gdzie relacjonował na żywo m.in. beatyfikację Jana Pawła II, abdykację Benedykta XVI i wybór papieża Franciszka. Prowadził również wieczorne serwisy informacyjne. W 2013 roku dołączył do zespołu "Wiadomości" TVP1, których szefem był Piotr Kraśko.

Jacek Tacik był w Izraelu w lipcu 2014 roku, gdy doszło do wybuchu konliktu zbrojnego między Izraelczykami a Palestyńczykami. Rok wcześniej relacjonował pielgrzymkę Franciszka do Ziemi Świętej.

Przez dwa tygodnie w 2015 roku śledził losy uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy szlakiem bałkańskim próbowali przedostać się na północ Europy.

Swoją przygodę z telewizją rozpoczął w 2008 roku w "Wydarzeniach" Polsatu i w Polsat News. Ze stacją był związany trzy lata.

Od 2005 do 2007 roku pracował we wrocławskim oddziale "Gazety Wyborczej". Publikował również w "Tygodniku Powszechnym", "Nowych Mediach" i magazynie "Press".

Przeprowadził wywiady z m.in. Szimonem Peresem, byłym prezydentem Izraela, Giorgio Napolitano, prezydentem Włoch, kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej i Jensem Stoltenbergiem, sekretarzem generalnym NATO.

Rycina: Fabien Clairefond, „Nowe Media”
Fotografia tytułowa:Albert Zawada
Projekt strony:Envato Market
Wykonanie strony: Wojciech Potaczek